Dzięki zaangażowaniu, pomocy i dofinansowaniu Prezydenta Miasta Ostrowca Św. ostrowieccy strażacy stali się posiadaczami nowego pojazdu rozpoznawczo-ratowniczego typu Quad. W dniu 18 stycznia 2018 r. na placu Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św. w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta, radnego Włodzimierza Sajdy i lokalnych mediów odbyła się uroczystość przekazania nowego pojazdu. Kluczyki osobiści wręczył Prezydent Miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński Komendantowi Powiatowemu st.bryg. Robertowi Grudniowi podkreślając, że nowy sprzęt będzie służyć  przede wszystkim mieszkańcom naszego miasta i powiatu w ratowaniu zagrożonego życia.

Jak pokazuje zebrane doświadczenie pojazd tego typu jest niezbędny podczas prowadzenia działań związanych z ewakuacja poszkodowanych w terenie niedostępnym dla tradycyjnych samochodów ratowniczych. Wykorzystywany jest często w akcjach przeciwpowodziowych do monitorowania wałów, a także jest niezastąpiony podczas prowadzenia działań gaśniczych na rozległym trudnym terenie w trakcie pożary lasów – transport węży, budowy magistrali, oraz przemieszczaniu dowódcy miedzy poszczególnym stanowiskami gaśniczymi.

 

 

Parametry techniczne - Quad CFMOTO CF800ATR

Rok produkcji 2017
Napęd 4x4
Masa Własna 465kg
Liczba miejsc 2
Pojemność silnika: 800 cm3
Moc silnika 65KM

Wyposażenie:

Napęd na 4 koła z blokadą mostów i reduktorem (wolne i szybkie biegi). Skrzynia automatyczna, wciągarka elektryczna,  osłony dłoni, felgi 14 calowe aluminiowe z oponami terenowymi, kufer.

Opracowanie: st.kpt. Barbara Majdak - KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: Karol Gębusia - KP PSP Ostrowiec Św.

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 248 94 61

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka