Strażacy w ramach kampanii społecznej "STOP pożarom traw" odwiedzają kolejne placówki oświatowe na terenie naszego powiatu by podjąć współprace z młodzieżą oraz z ich rodzicami. 25 kwietnia:

  • w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Rzeczki w Ostrowcu Św.,
  • w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku przy ul. Szkolnej oraz
  • w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 zlokalizowanej na os. Stawki w Ostrowcu Św. odbyły się prelekcje  w całości poświęcone problemowi wypalania traw.

W czasie spotkania strażacy podkreślali że najczęstszymi przyczynami pożarów traw są bezmyślne podpalenia. Cierpi przyroda, cierpią zwierzęta a szybko rozprzestrzeniający się pożar może zagrażać zabudowaniom i ludziom. Podpalacze absorbują w ten sposób duże zasoby sprzętowe i osobowe jednostek ochrony przeciwpożarowej. Zaangażowani przy pożarze strażacy nie będą w stanie tak szybko dotrzeć do miejsca gdzie dojdzie do innego zdarzenia (m.in. wypadku drogowego z osobami o rozległych obrażeniach, pożaru domu czy mieszkania).  Przegrupowanie i zadysponowanie innych jednostek straży pożarnej będzie czasochłonne. Może przełożyć się na straty nie tylko materialne ale również życie i zdrowie ludzkie!

Strażacy apelują: Nie podpalaj! Nie ryzykuj życiem swoim i innych

Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: KP PSP Ostrowiec Św.

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 248 94 61

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka