25 sierpnia 2018 r. na zbiorniku wodnym Chańcza koło Rakowa odbyła się XVII edycja Otwartych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego Grup Szybkiego Reagowania na Wodzie. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celem organizacji mistrzostw jest sprawdzenie umiejętności ratowników, wymiana doświadczeń oraz popularyzacja ratownictwa i ochrony ludności. Po powodziach jakie nawiedziły województwo świętokrzyskie organizacja mistrzostw jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć.

Podczas mistrzostw rozgrywanych zostało sześć konkurencji. Były to: wyścig równoległy na łodziach motorowych, wyścig drużynowy na łodziach motorowych (łodziach szybkich), wiosłowanie łodzią na dystansie 100 m, wyścig drużynowy na pontonie z pagajami (krótkie wiosła), reanimacja na fantomie oraz rzut rzutką rękawową do celu.

W zawodach uczestniczyło ponad 188 ratowników - mistrzostwa ukończyło 47drużyny.

W siedemnastej edycji mistrzostw nasza drużyna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Ostrowcu Św. zajęła wysokie IV miejsce. Jest to jeden z najlepszych wyników w historii startów naszej Komendy.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników i dobrego przygotowania oraz życzymy dalszych sukcesów !!!  

Opracowanie: st.kpt. Barbara Majdak, zdjęcia: www.straz.kielce.pl

 

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 248 94 61

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka

Odwiedzin dziś 264

Odwiedzin od 05.02.2019 14448

Kubik-Rubik Joomla! Extensions