14 września w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św.  odbył  się piknik strażacki pn. "Zostań strażakiem na jeden dzień" z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Piknik miał na celu przede wszystkim propagowanie bezpieczeństwa pożarowego, przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom, promowanie aktywności ruchowej i rekreacyjnego sposobu spędzania wolnego czasu. W tym dniu naszymi gośćmi byli wszyscy zainteresowani tematyką strażacką mieszkańcy miasta i powiatu ostrowieckiego. Natomiast do najliczniejszej i najbardziej zaangażowanej grupy chętnych wrażeń należeli oczywiście najmłodsi uczestnicy. Atrakcji dla nikogo nie zabrakło a strażacy postarali się o gorącą atmosferę.

Podczas imprezy mogliśmy obserwować pokazy statyczne i dynamiczne z zakresu działań ratowniczych i gaśniczych. Strażacy uwalniali poszkodowanych zakleszczonych w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego, stworzyli z wykorzystaniem namiotu i specjalnego dymu symulowane warunki pożaru, uczestnicy gasili przy użyciu gasnic proszkowych wannę z cieczą palną. Z trzeciego piętra wspinalni ratownicy używając lin, bloczków, uprzęży ewakuowali dwie zagrożone osoby. W ramach ratownictwa chemicznego rozstawili i pokazali działanie kabiny dekontaminacyjnej stosowanej do oczyszczania ludzi i sprzętu z niebezpiecznych substancji. Nie zabrakło również sportów pożarniczych w wykonaniu najlepszych naszych zawodników a dzieci mogły rywalizować ze sobą w konkurencji „hydronetką do celu”. Kształcenie na stanowisku ratownictwo medyczne w tym udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy prowadziła ostrowiecka grupa PCK. Cały czas dla uczestników dostępne były wszystkie nasze pojazdy i sprzęt, można było również zwiedzić Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą oraz Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety i upominki od naszego Komendanta.

Dziękujemy za spędzony wspólnie czas i miłą atmosferę. Mamy nadzieję że interesująco było zostać strażakiem na jeden dzień.

 Opracowanie st.kpt. Barbara Majdak, zdjecia archiwum KP PSP Ostrowiec

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 247 62 00

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka

Odwiedzin dziś 67

Odwiedzin od 05.02.2019 171877

Kubik-Rubik Joomla! Extensions