Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, dlatego w tym czasie ostrowieccy strażacy oferowali wiele ciekawych  zajęć dla  najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta i powiatu.  Od samego rana w naszej jednostce strażacy pilnie przygotowywali się do festynów, pikników,  pokazów,  oraz z niecierpliwością czekali na pierwszych gości. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik bo dzieci to najbardziej wymagająca publiczność. Dzień Dziecka rozpoczęliśmy tak naprawdę już 31 maja festynami Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Rady Osiedla Stawki, Rady Osiedla Piaski-Henryków, Rady Osiedla Gutwin. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji: pokaz ratownictwa medycznego, i technicznego, prezentacja wozów strażackich ze sprzętem. Można było samemu przejść krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, być unieruchomionym na desce ratowniczej, założyć hełm, uczestniczyć w konkursie sprawnościowym, oraz potrzymać prądownicę z wodą i poczuć się prawdziwym strażakiem. Oj działo się i humor maluchom dopisywał. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie zapamiętany. To oczywiście nie koniec spotkań ze strażakami, ponieważ przez całe lato będziemy widoczni na podobnych imprezach i uroczystościach podczas których, pod wieloma postaciami promować będziemy akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz informować jak przeżyć bezpiecznie wakacje.

Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 247 62 00

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka

Odwiedzin dziś 209

Odwiedzin od 05.02.2019 145622

Kubik-Rubik Joomla! Extensions