25 sierpnia w Warce odbyły się po raz trzeci Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Wyścig rozgrywany był na dystansie 58 km. Zmagania odbyły się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Organizatorami III Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego był Gabinet Komendanta Głównego Policji wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Wyścig w kolarstwie szosowym w Warce był okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych uczestników, zawodowców i amatorów. Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęło ponad 100 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną.

Nasz Konrad Tomaszewski reprezentujący Państwową Straż Pożarną a na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Ostrowcu Św. został I Wicemistrzem Polski Służb Mundurowych (kategoria M2) w kolarstwie szosowym. Nie jest to jego pierwsze zwycięstwo. Przed rokiem również zajął to samo miejsce. Natomiast w poprzednich latach w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kategorii junior zajął 10 pozycję i 17 miejsce w  kategorii junior w Pucharze Świata w kolarstwie szosowym.

Konrad Tomaszewski swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął mając zaledwie 12 lat. Pierwsze kroki stawiał w ULKS „COR” Nowy Skoszyn, następnie reprezentował takie profesjonalne kluby sportowe jak: DHL Author Warszawa, Bank BGŻ Warszawa, DEK Meble CYCLO Korona Kielce. Teraz z powodzeniem łączy swoja pasję z zawodową służbą, co wymaga od niego bardzo dużego poświęcenia i świetnej organizacji. W codziennej służbie strażak Konrad Tomaszewski dał się poznać jako profesjonalny, godny zaufania i koleżeński funkcjonariusz, na którego mogą liczyć nie tylko przełożeni ale też osoby potrzebujące pomocy czy wsparcia.

Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: Archiwum prywatne st. str. Konrad Tomaszewskiego

Materiał częściowo zaczerpnięty ze strony www.policja.pl

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 247 62 00

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka

Odwiedzin dziś 161

Odwiedzin od 05.02.2019 87889

Kubik-Rubik Joomla! Extensions