24 października 2019 r. w godzinach wieczornych w miejscowości Lipsko (powiat lipski) na drodze krajowej Nr 79 doszło do groźnego wypadku samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym, w wyniku którego pojazd osobowy stanął w płomieniach. 
Sytuacja była o tyle trudna i niebezpieczna, a zagrożenie realne, gdyż autem podróżowało trzy osoby.  Strażak st. kpt. Łukasz Burek pełniący służbę od 16 lat w KP PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim będący świadkiem tego zdarzenia natychmiast wykonał szereg niezbędnych czynności ratowniczych, aby zminimalizować niebezpieczeństwo.
W pierwszej kolejności niezwłocznie powiadomił najbliższą jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku. Następnie sam bez specjalistycznego sprzętu bazując jedynie na własnym doświadczeniu i umiejętnościach z narażeniem życia i zdrowia jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych ugasił rozwinięty pożar samochodu osobowego. Na szczęście 3 osoby podróżujące autem opuściły pojazd o własnych siłach, jednakże były one przerażone – pod wpływem zdarzenia. St. kpt. Łukasz Burek  w tej sytuacji nie pozostawił ich bez pomocy. Dokonał oceny stanu zdrowia poszkodowanych oraz udzielił im wsparcia psychologicznego do momentu przybycia służb ratowniczych.

Opracowanie: mł. bryg. Barbara Majdak, KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 247 62 00

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka

Odwiedzin dziś 266

Odwiedzin od 05.02.2019 164622

Kubik-Rubik Joomla! Extensions