„Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr  15 im. Joanny Porazińskiej w Ostrowcu Św. wraz z rodzicami i nauczycielami, uczciły zawody pozostające w ciągłej służbie dla innych. W związku z obowiązującymi obostrzeniami spowodowanymi stanem epidemicznym COVID – 19, przedszkolaki nie mogły przebywać w przedszkolu, lecz pracowały zdalnie w swoich domach. W celu oddania szacunku dla pracy pielęgniarek i strażaków, dzieci wykonały piękne rysunki, przedstawiające codzienne działania, obowiązki ludzi wykonujących te wyjątkowe zawody. Niektóre dzieci ubrały się w stroje służbowe przypominające strażaka i pielęgniarkę. Rodzice wykonali fotografię, którą wysłali do przedszkola. W ten sposób powstał wirtualny wernisaż prac dotyczących zawodu pielęgniarek i strażaków. Pamiątkowym potwierdzeniem tego przedsięwzięcia są plansze, które w dniu 20 maja zostały przekazane przez panią dyrektor Edytę Kowalską dla Szpitala i Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo pani Katarzyna Chełminiak - wychowawczyni grupy IV Psotki i Śmieszki, przekazała własnoręcznie uszyte maseczki wielokrotnego użytku dla Strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Św."

"Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uhonorować pracę ludzi, którzy zawsze stoją na pierwszej linii walki z trudnościami i przeciwnościami oraz niosą pomoc zwykłym obywatelom. Dziękujemy Strażakom i Pielęgniarkom za odwagę i poświęcenie w codziennej wyjątkowej pracy!”

 

Źródło

http://www.pp15ostrowiec.pol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=628:wirtualny-wernisaz-prac-plastycznych-przedszkolakow-od-janinki&catid=57:rok-2019-2020&Itemid=134

Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

 

siedziba

Komenda Powiatowa

Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. dr A. Wardyńskiego 32, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon kontaktowy

fax. 41 247 62 00

Elektroniczna skrzynka podawcza

/f427t6quo6/skrytka

Odwiedzin dziś 206

Odwiedzin od 05.02.2019 145619

Kubik-Rubik Joomla! Extensions